InFleek - WordPress


Dlaczego wybrać WordPress?

Od stworzenia w pełni dostosowanego pod klienta projektu do bezproblemowego użytkowania. Można nim zarządzać bez znajomości kodowania lub programowania, i choć nie zawsze w przypadku WordPressa niezbędna jest ta wiedza, możliwości na innowacyjne rozwiązania są niezliczone! Wprowadzanie rozwiązań do gotowych szablonów czy też budowanie własnych Projektów Indywidualnych w opraciu o ten właśnie CMS, to ostatnimi czasy jedno z najpopularniejszych wyborów na świecie.


1. Jest systemem Open Source

WordPress to oprogramowanie open source
WordPress jest objęty licencją General Public License (GPLv2)

Oznacza to, że dzięki WordPress możesz korzystać z gotowego systemu, w którym możesz w dowolny sposób samodzielnie edytować i modyfikować jego kod. Zapewnia to między innymi:

  1. Możliwość rozpowszechniania kopii zmodyfikowanych wersji innym osobom
  2. Możliwość analizy, jak działa system i edytowanie go, aby robił co chcemy
  3. Możliwość uruchomienia systemu w dowolnym celu
  4. Możliwość redystrybucji

2. WordPress jest darmowy

WordPress to bezpłatna witryna CMS. Możesz pobrać, zainstalować, i dostosowywać go, aby prowadzić witrynę internetową w dowolnym celu. Wiele osób korzystających z WordPressa nie jest ani projektantami stron internetowych, ani programistami. Dla tych, którzy nie znają się na technologii, WordPress jest idealną platformą. Istnieją tysiące darmowych motywów WordPress, z których możesz korzystać za darmo.

Twoje koszty będą zatem związane ze stworzeniem strony, zakupem domeny oraz wyborem serwera na odpowiednim hostingu. Samo w sobie prowadzenie strony WordPress nie wiąże się ze stałymi kosztami. Można jednak inwestować w płatne wtyczki, dzięki którym Twoja strona będzie posiadać niezwykłe funkcjonalności.

3. WordPress można dostosować

Jest wiele Szablonów WordPress dla każdego rodzaju witryny (niezależnie od tego, czy jest to blog, witryna biznesowa czy sklep eCommerce). Motywy te można kupić jak i korzystać z darmowych dostępnych w sieci (należy przy tym zawsze sprawdzać licencję danych motywów aby nie nabawić się przy wszystkim problemów prawnych). Możesz także dodać niestandardowe funkcje do swojej witryny WordPress za pomocą wtyczek lub wprowadzajac funkcję bezpośrednio na stronę. Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny, których możesz używać do dodawania zaawansowanych funkcji, takich jak analityka i nie tylko.

Co jest jednak istotne to fakt, że duża ilość wtyczek powoduje zmniejszenie wydajności strony a przy słabych zabezpieczeniach wtyczki / motywu można zostać zhakowanym i nieodwracalnie utracić dostęp do strony internetowej.

4. WordPress jest bezpieczny

Jednym z powodów, dla którego WordPress jest tak ceniony, są środki bezpieczeństwa, które programiści podejmują, aby zachować zaufanie użytkowników. Pracownicy WordPressa stale aktualizują system, wraz z wtyczkami, które się z nim integrują. Oczywiście użytkownicy powinni zachować ostrożność i pobierać wtyczki tylko z zaufanych źródeł, najlepiej korzystając bezpośrednio z kokpitu WordPressa.

5. WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek

Popularne wyszukiwarki, takie jak Google zwykle oceniają witryny oparte o system WordPress wyżej niż te, które tego nie robią. Dzieje się tak, ponieważ ten framework CMS ułatwia robotom indeksującym wyszukiwarek znalezienie kluczowych fraz oraz zawartości poszczególnych stron witryny. Matt Cutts od Google osobiście poparł CMS WordPress